Kartos žygiavo kartu Joniškio apylinkėmis

Prasidėjo teritorinio projekto „Kartos kartu“ veiklos: liepos 16-17 įvyko žygis Joniškio apylinkėse. Kartu su joniškiečiais dalyvavo projekto partneriai iš Prienų, Molėtų, Telšių VVG teritorijų. Žygio dalyviai įvairaus amžiaus – ir pensininkai, ir moksleiviai, ir vyrai bei moterys pačiame jėgų žydėjime. Susikalbėjimas ir tarpusavio supratimas tarp skirtingų kartų ne visada yra lengvas, tačiau bendros veiklos, o ypač fizinė veikla, suartina bei stiprina ryšį.

Pirmąją dieną vyko žygis pėsčiomis, antrąją – dviračiais. Žygio teritorija tikrai ne ta, kurią lankytų turistų minios, o projekto dalyviai atvykę iš vietovių, galinčių pasigirti vaizdingais kraštovaizdžiais, įspūdinga gamta. Tačiau su Joniškio turizmo ir verslo specialistų pagalba pavyko sukurti įdomų ir įsimenantį maršrutą: susipažinta su Stupurų kaimo bendruomenės veikla, apsilankyta Gasčiūnuose, Jakiškių dvare, Kalnelyje prie Sidabrės piliakalnio, Ežeikiuose išbandyta bičių terapija ir kt..

Vakare vyko išgyvenimo kursas, kurį vedė majoras Albertas Daugirdas. Kurso tikslas – suteikti tokias žinias, įgūdžius ir požiūrius, kad kiekvienas ekstremalioje situacijoje gebėtų efektyviai panaudoti standartines pramonines priemones. orientavimasis vietovėje, apsauga nuo šilumos praradimo, mazgų rišimas, ugnies išgavimas turimomis priemonėmis, individualus susišildymas, individualus būstas, maisto gamyba, vandens išgavimas ir parengimas vartojimui. Šis kursas yra gera proga patyrusiems žygeiviams atnaujinti ir patobulinti savo įgūdžius, o taip pat pasitarnauja kaip puiki galimybė perteikti praktinę patirtį ir vertybinius dalykus jaunajai kartai.

Joniškio krašto lygumos žygeiviams pasirodė vaizdingos ir įdomios, o tokie atsiliepimai „o kaip čia gražu, norėtųsi, kad žygis dar tęstųsi, norėtųsi sugrįžti“ džiugino organizatorius.

Projekte „Kartos kartu“ dar bus žygių ir kitokių veiklų, o artimiausia renginys – žygis Molėtų apylinkėse rugpjūčio mėnesį.

z94 20200716_124309_resized 20200717_083229_resized 20200716_165817_resized 20200716_113627_resized 20200716_113500_resized

 

 

By vvg