Tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis

„Sportuok, jaunime visos Lietuvos…“

2017 m. birželio mėn. 10 diena

 K V I E Č I A M E

kaimo parkas, sporto aikštynas

Kirnaičiai, Kepalių seniūnija, Joniškio rajonas

Gerbiami žemdirbiai, kaimo bendruomenės,

Kirnaičių kaimo bendruomenė kartu su Lietuvos žemės ūkio rūmais (ŽŪR) organizuoja tradicinį, jau vienuoliktąjį, tarptautinį žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalį pavadinimu „Sportuok, jaunime visos Lietuvos…“, kuris vyks šių metų birželio 10 dieną Kirnaičių kaime, Joniškio rajone. Festivalyje dalyvaus rajono ir respublikos kaimo bendruomenės, žemdirbiai, žemdirbių asociacijos, ūkininkai, amatininkai iš visos Lietuvos. Viso festivalio metu veiks amatų miestelis. Tai kol kas vienintelis rajone renginys, kuriame kaimo bendruomenės kartu aktyviai sportuoja, dalijasi patirtimi. Festivalio pagrindinis tikslas – burti visoje Lietuvoje veikiančias aktyvias kaimo bendruomenes.

Kiekvienai atvykusiai kaimo bendruomenei suteiksime atskirą kiemelį, kad galėtumėte pasistatyti savo atsivežtą palapinę, įsikurti, apipavidalinti ir pasipuošti savo teritoriją. Bendruomenės kiemelį galėtų papuošti Jūsų pačių pasidaryti darbai: rankdarbiai, medžio dirbiniai, geriausių gaspadinių valgiai ir t.t. Bendruomenės kiemeliai vertinami nebus.

Festivalio rengėjai organizuoja festivalio dalyvių, kaimo bendruomenių atstovų ir svečių eiseną nuo kultūros namų iki kaimo parko, kuriame bus įrengta scena. Kas turite, atsivežkite savo bendruomenės inicialus: vėliavą, plakatus, sportinę aprangą, kepuraites ir t.t. Būtų gerai, kad kiekvienai bendruomenei atstovautų ne tik pirmininkas, bet ir ne mažiau negu penki ( ir daugiau) bendruomenės nariai. Pristatysime kiekvieną atvykusią kaimo bendruomenę.

Varžybų teisėjai prieš sportinių varžybų pradžią (13.00 val.) organizuoja  olimpinės mylios (1988 m) bėgimo varžybas. Ši rungtis yra įskaitinė (viena mergina ir vienas vaikinas). Vėliau (16.00 val.) festivalio mini maratono (3900 m) bėgimas, dalyvių skaičius neribojamas.

Festivalio rėmėjų prizais apdovanosime visas atvykusias ir užsiregistravusias bendruomenes.

Jei vakarosite, atsivežkite keletą  fakelų ir vieną dangaus žibintą. Tikimės, kad Jūs tikrai subursite komandą, kuri tinkamai atstovaus sportinėse varžybose (festivalio programa, paraiškos forma ir sportinių varžytuvių nuostatai pridedami). Apdovanosime penkias pačias sportiškiausias rajonų kaimo bendruomenes.

Festivalio globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Renginio vedėjas ir šventės balsas – Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas.

Viso festivalio metu scenoje pasirodys geriausi Joniškio ir Žagarės kultūros centrų saviveiklininkai ir atlikėjai, sporto centro šokėjos, šokių grupė „Avantiūra“ ir kt., festivalio svečiai, Latvijos lietuvių bendruomenės šokių kolektyvas, kiti atlikėjai. 13.00 valandą, tuoj po iškilmingo festivalio atidarymo, vyks sportinės varžybos, koncertuos Joniškio A.Raudonikio meno mokyklos liaudies muzikos kapela, jaunimo dainavimo studija ETC. 14.00  valandą Lietuvos ŽŪR kartu su svečiais – apvalaus stalo diskusija kaimo plėtros klausimais. Vakare paklausysime šventinio Deivio ir Renatos koncerto, populiarios šlagerių grupės „Husarai“, vėliau – grupės „Vyšnios“, atlikėjo Deivydo Basčio, uždegsime šventinį laužą, dangų nušvies dangaus žibintai, nugriaudės įvairiaspalvis šventinis festivalio fejerverkas. Po vidurnakčio naktiniai šokiai – savo kūrinius atliks Roberta. Tikimės, kad šis festivalis suteiks malonių akimirkų ne tik vietiniams gyventojams, bet ir atvykusių bendruomenių atstovams bei festivalio svečiams.

                 Festivalio metu vyks atrakcijos vaikams, įvairūs atrakcionai, estafetės, batutas, prekyba gaiviaisiais gėrimais.

Apie Jūsų dalyvavimą festivalyje prašytume pranešti ne vėliau kaip iki birželio 10 dienos  telefonu: 8 611 16738 – Kęstutis Ladukas, el. paštas: kladukas@gmail.com.        

 

Kirnaičių kaimo bendruomenės vardu

       bendruomenės pirmininkas                                                                                                        Kęstutis Ladukas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorius vvg