Bendruomenė „Abipus Peršėkės” 2025 metais įgyvendins projektą Nr. PRIE-LEADER-10-2-1 „Tobulėjimo horizontai“. Įgyvendinant šio vietos projekto tikslus bei uždavinius planuojama suorganizuoti mokymus (2 vnt.) temomis: „Inovacijos žemės ūkio sektoriuje ir versle“, „Skaitmeninimas žemės ūkio sektoriuje: įgyvendinimas, nauda ir galimybės”. Taip pat projekto įgyvendinimo metu planuojama suorganizuoti gerosios patirties išvykas tikslinei grupei, kurių metu bus ne tik teoriškai pristatomi vykdomi ir įgyvendinti projektai, bet ir pademonstruojamos vykdomos veiklos, pasidalijama gerąja patirtimi, supažindinama su rizikomis ir jų valdymo būdais, galimomis idėjomis ir jų pritaikymu savo VVG teritorijoje, ypatingą dėmesį skiriant socialiniam verslui. Išvykoms būtinos išlaidos: transporto išlaidos, maitinimas, apgyvendinimas (planuojamos 2-i dviejų dienų išvykos aplankant į verslumą orientuotus projektus Ignalinos r. VVG teritorijoje, bei Kretingos ir Klaipėdos rajonuose), moderatoriaus dalyvavimas taip pat būtinas, kadangi daug informacijos bus suteikiama pačių kelionių metu, taip pat susitikimų metu reikalingas asmuo kuris tinkamai vestų diskusijas, moderuotų susitikimus ir užtikrintų kad susitikimų metu būtų suteikiama maksimaliai dalyvių poreikius atitinkanti informacija. Projekto pabaigoje bus organizuojama gerosios patirties konferencija, skirta aptarti projekto rezultatus, pasidalinti gerosios patirties idėjomis, bei įgytomis žiniomis. Iš viso planuojama, kad projekto metu bus suorganizuoti 5 renginiai (2 – mokymai ir 2 – gerosios patirties išvykos ir 1 – gerosios patirties konferencija), apmokant ne mažiau 22 unikalius dalyvius, iš kurių ne mažiau kaip 2 bus socialinę atskirtį patiriantys. Tikslinė grupė – potencialūs vietos projektų paraiškų teikėjai, pareiškėjai ir (arba) vietos projektų vykdytojai.

Projekto tikslas:

Plėtoti tikslinės grupės profesines ir asmenines kompetencijas per įvairias veiklas: mokymus ir gerosios patirties išvykas, siekiant pagerinti jų gebėjimus, skatinti inovacijas bei užtikrinti efektyvų žinių ir gerosios praktikos perdavimą tarp skirtingų sektorių ir bendruomenių..

Planuojamos mokomosios ir gerosios patirties veiklos suteiks galimybę potencialiems pareiškėjams gauti tiek teorinių tiek praktinių žinių reikalingų tolimesniam sklandžiam įvairių veiklų organizavimui. Įgytos žinios leis lengviau planuoti ir įgyvendinti projektus tiek bendruomenėse, tiek socialinio verslo tiek privataus verslo veiklose.

Planuojami pasiekti kiekybiniai rodikliai:

Projektų įgyvendinimo metu suorganizuoti mokymai apie inovacijų diegimą, skaitmeninimą žemės ūkyje – 10 asmenų.

Socialinės įtraukties skatinimas. Asmenų, kuriems taikomi remiami socialinės įtraukties projektai, skaičius – 2 asmenys.

Projektui skirta 13 758,00 Eur parama.

Bendra projekto vertė – 15 287,00 Eur.

Paramos lyginamoji dalis 90 proc.

 

By vvg