Teritorinio projekto veiklos toliau stebina projekto dalyvius. Nepaisydami tolimo kelio ir sunkiai pravažiuojamų kelių, Molėtų, Prienų ir Joniškio VVG atstovai, pakviesti dalyvauti teritorinio projekto „Kartos kartu“ fotografijos renginyje „Pagauk akimirką“, 2022 m. sausio 14 d. atvyko į Telšius patobulinti savo žinias apie fotografiją. Atvykusius dalyvius pasitiko foto moderatorius Modestas Normantas, kuris pakvietė svečius į Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos renginių salę. Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai  – pro šios seminarijos salės, dar kitaip vadinamos „Rojumi“, langus  visi Telšiai matosi tarsi ant vieno delno. Puikus vaizdas bandant pagauti AKIMIRKĄ.

Linksma nuotaika pradėtas foto renginys nuteikė dalyvius darbui. Modestas buvo paruošęs įdomią informaciją apie fotografijos istoriją, fotoaparato sandarą, esminę informaciją apie fotografavimą telefonu, supažindino, kaip telefonuose esančių programėlių pagalba galima koreguoti nuotraukas (LIGHTROOM programėlės mokymai). Po kiekvienos informacinės dalies, dalyvių laukė protmūšis, tam kad prisimintume, apie ką buvo pasakota. Žaidimas taip pat paruoštas naudojantis šiuolaikinėmis informacinėmis sistemomis, tai yra, žaidėme su išmaniaisiais telefonais Quizlet programėlės pagalba.

Kad nebūtų nuobodu, Modestas svečiams vien sėdėti neleido. Buvo suskirstytos keletas grupių, kurioms buvo paduotas Telšių miesto žemėlapis su pažymėtomis vietomis, kurias mokymų dalyviai turėjo aplankyti ir ten padaryti gražią nuotrauką telefonu. Po Telšius klaidžioti buvo galima pusantros valandos. Ar gi ne puiku, svečiai galėjo artimiau susipažinti su Telšiais ir juos įamžinti. Po savarankiško ekskursijos, naujųjų fotografų nuotraukos buvo sukeltos ant švieslentės. Prasidėjo pagautų akimirkų aptarimas, moderatorius dalino patarimus, kokių klaidų reikėtų vengti ateityje, į ką atkreipti dėmesį.

Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės atstovė Rimantė Misiūnienė pasidžiaugė, kad vyresnės kartos atstovai šiuose mokymuose išmoko ir sužinojo ne tik apie fotografiją, bet įgijo ir kitokių, su informacinėmis technologijomis susijusių žinių, kurias galės pritaikyti kasdienėje veikloje.

 

 

By vvg